Eskişehir - Odunpazarı Turu

Per Person Price 311,00 TL
...

Uçaklı Doğu Karadeniz - Batum Turu

Details

Tur Programı

1. Gün

Eskişehir - Havacılık Parkı - Haller Gençlik Parkı - Köprübaşı - Porsuk Çayı - Devrim Arabası - Şelale Park - Kent Park

07:00 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü

07:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 

08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 

08:15 Kartal Köprüsü Altı 

08:30 Çayırova Mc Donald’s Önü 

09:15  İzmit Asya Otel karşısından hareketle otobüs içi ikramlar eşliğinde yolda verilecek bir mola 4,30 saatlik yolculuk sonunda Eskişehir’e varıyoruz. Eskişehir  Unesco tarafından 2013 yılında Türk dünyasının kültür başkenti ve somut olmayan kültürel miras başkentliği ünvanını almıştır. Gezimize ilk olarak tarihi  kurtuluş savaşına dek uzanan Havacılık Müzesi ile başlıyoruz. Daha sonrasında Eskişehir Turumuza Türkiye ‘de ki ilk ve tek yapay deniz olan Kent Park gezisi ile devam ediyoruz. Bu eşsiz yapıtı fotoğraflayıp gezimizi bitirdikten sonra Eskişehir’de bulunan tarihî “Yaş Sebze ve Meyve Hali Binasının restore edilmesi ile oluşturulan Haller gençlik merkezine doğru hareket ediyoruz . İki katlı olan Haller Gençlik Merkezi’nin içinde; hediyelik eşya dükkanları, büfeler, kafeler ve barlar yer alıyor. Bunun dışında Şehir Tiyatrosu sahnelerinden Tepebaşı Sahnesi, sergi salonu, kitapevi ile çeşitli kültür sanat etkinlikleri yine bu mekan da yapılıyor. Bu keyifli dakikaların ardından Eskişehir ‘de yaşamın merkezi olan ve Sakarya Nehri’ nin en uzun kolu olan Porsuk çayının altından geçtiği köprübaşına hareket ediyoruz. Burada şehrin ortasından geçen Porsuk çayı üzerinde tekne turu yapar iken kendiniz Venedik’te gibi hissedeceksiniz ( hava şartları uygun olduğu taktirde ) . Burada verilecek olan serbest zamanın ardından Devrim Arabaları filminin de çekildiği yüzde yüz yerli ilk araçların üretildiği Tülomsaş fabrikasını gezdikten sonra günün yorgunluğunu atmak üzere Eskişehir’in en yüksek noktası olan Şelale parkta manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Şelale Park gezisinin ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz İstiklal Caddesine benzerliği ile dikkat çeken Doktorlar caddesinde gezinti yapabilir, dileyen misafirlerimiz ise porsuk çayı etrafındaki cafe ve alışveriş merkezlerinde vakit geçirebilirler. 

Sabah Kahvaltısı: Sabah dinlenme tesisinde ekstra olarak alınıyor 

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında meşhur çi börek mönüsü 15 tl (Ekstra ) 

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir 

Konaklama: Sarar Boutique Hotel , Büyük Otel , Es Albatros Otel vb oteller 

Mola Tesisleri: Bozüyük Genç Ömür Tesisleri 

Rota: İstanbul - İzmit - Pamukova - Bilecik - Eskişehir 340 KM

2. Gün

Odunpazarı - Kurşunlu Külliyesi - Lületaşı Müzesi - Balmum Heykelleri - Çağdaş Cam Sanatları Müzesi - Atlıhan El Sanatları - Sazova Bilim ve Kültür Parkı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasın da Odunpazarı’ na doğru hareket ediyoruz . Burada Kurşunlu Külliyesi ve içerisindeki tarihi yapıları gördükten sonra Eskişehir de beyaz altın olarak isimlendirilen Lületaşı Müzesini geziyoruz . Sonrasında turumuz Odunpazarı evlerinin eşsiz ve tarihi mimarisi ile sizleri karşılayacak . Buradaki kısa gezintimizin ardından sizlere alışveriş yapmak ve med helvasının tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’e, kazandırdığı ve Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nde, Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykelinin yer aldığı Balmumu Heykeller Müzesini ziyaret ediyoruz . Balmumu gezisinin ardından Atlıhan el sanatları çarşısını gezerek Odunpazarı gezimizi noktalayarak Eskişehir’in en büyük parkı olan Sazova Bilim ve Kültür parkına hareket ediyoruz. Burada verilecek olan serbest zamanda Masal Şatosu, Nuhun Gemisi , Korsan Gemisi ni gezebilir , dileyen misafirlerimiz ise arzu ederlerse park içerisindeki Tren istasyonlarında bekleyip Alman yapımı olan Dekovel ( nostajik tren ) ile park içerisinde 15 dk sürecek olan panoramik bir tur ( ücretsizdir ) yapabilirler. Burada ki gezimizin tamamlanmasının ardından eşsiz hatıralar ile birlikte Eskişehir’e veda ederek yolda vereceğimiz mola ile birlikte sizleri aldığımız noktalara bırakmak üzere İstanbul ‘ a doğru hareket ediyoruz .

Sabah Kahvaltısı: Sabah otelde açık büfe olarak alınacak tur ücretine dahildir. 

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında meşhur balaban köfte mönüsü 25 tl (Ekstra ) 

Akşam Yemeği: Dönüş yolunda mola tesisinde ekstra olarak alınacaktır 

Konaklama: Bugün dönüş günüdür . Otel konaklaması yoktur 

Mola Tesisleri: Bozüyük Genç Ömür Tesisleri 

Rota: Eskişehir - Bilecik - Pamukova - İzmit - İstanbul 330 KM